top of page
Yin Yang Flow & Joga Nidra na Bali
Yin Yang Flow & Joga Nidra na Bali

Mon, 04 Dec

|

Ubud, Indonezja

Yin Yang Flow & Joga Nidra na Bali

Kurs Nauczycielski na Bali (30 godzin) z Dominikiem Trznadlem

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Time & Location

04 Dec 2023, 08:30 GMT+7 – 10 Dec 2023, 15:00 GMT+7

Ubud, Indonezja

About the event

Szczegóły wyjazdu

Yin Yang Flow & Joga Nidra - Kurs Nauczycielski na Bali (30 godzin)

 5 do 9 Grudnia 2023 

Zameldowanie w hotelu 4 grudnia, wymeldowanie 10 grudnia 

Miejsce wydarzenia: Ubud, Bali, Indonezja

Kurs nauczycielski akredytowany przez Yoga Alliance oferuje uczestnikom zapoznanie się z jogą Nidrą oraz Yang jogą. Trzydziesto-godzinny kurs będzie zawierał w sobie zarówno elementy teorii jak i praktyki.

JOGA NIDRA Joga Nidra to świadomy stan między jawą, a snem umożliwiający głęboki relaks. To starożytna jogiczna i tantryczna praktyka świadomego rozluźniania ciała, umysłu i duszy. Jest to również technika Pratyahary (wycofywania zmysłów). Definicja jogi Nidry odnosi nas do dwóch etapów praktyki: jednopunktowej świadomości oraz snu. W jodze nidra wydaje się, że śpimy, ale świadomość nadal funkcjonuje na głębszym poziomie. Dlatego często nazywa się go również snem psychicznym lub “snem jogicznym”.

Praktyka daje nam narzędzia do głębszego zrozumienia nas samych jako złożonych, czasem skonfliktowanych, wielowymiarowych istot. Dominik przeprowadzi cię przez filozofię i naukę leżącą u podstaw tej fascynującej praktyki.

Joga Nidra jest w rzeczywistości kompletną techniką medytacyjną samą w sobie.

Yoga Nidra jest znakiem rozpoznawczym szkoły jogi Satyananda Bihar i ten kurs jest zgodny z jej metodologią.

KORZYŚCI Z JOGI NIDRY: • Relaksuje najgłębsze warstwy naszego ciała, umysłu i duszy • Może być użyty do zmiany negatywnych nawyków, aby osiągnąć lepsze i szczęśliwsze życie • Może pomóc nam wprowadzić pozytywne afirmacje • Może pomóc uwolnić emocjonalne blokady i traumę z naszego umysłu • Praktyka Jogi Nidry może być odpowiednikiem odpoczynku, takim jak np. drzemka • Zwiększa twoją świadomość na wszystkich poziomach • Praktyczna technika medytacji, która jest jednocześnie przyjemna, relaksująca i może być praktykowana w dowolnym miejscu i czasie • Ma moc przekształcania nas na poziomie podświadomości i nieświadomości, co może pomóc nam całkowicie i pozytywnie zmienić nasze życie.

YIN YANG FLOW

Yang joga odnosi się do bardziej aktywnej (rozgrzewającej) praktyki, pracującej nad mięśniami (Yang) i przepływem krwi, budując siłę, wytrzymałość i elastyczność. Yang & Nidra łączy dwa style jogi w jednej praktyce. Wszystko ma zarówno aspekty yin, jak i yang, każdy jest komplementarny, jeden nie może istnieć w równowadze bez drugiego, a te dwie części są większe razem niż osobno. Yin jest charakteryzowany jako powolny, miękki i ustępliwy, podczas gdy yang jest szybki, twardy i solidny.

Poznaj sekwencje yang stworzone przez założycieli Yin Yoga, Paula i Suzee Grilley. Te sekwencje yang są połączeniem ruchów jogi, tańca i qigong. Uczestnicy wyjdą z tego szkolenia z poczuciem inspiracji i pewności siebie. Te aktywne sekwencje są doskonałym uzupełnieniem statycznej praktyki yin. Dowiedz się, jak sekwencjonować wszystkie praktyki yang z pozycjami yin, aby oferować kreatywne zajęcia dla siebie i/lub swoich uczniów.

KORZYŚCI Z YIN YANG FLOW:

Ogólnie podejście Yin pomaga promować elastyczność w obszarach często postrzeganych jako nieplastyczne, zwłaszcza w biodrach, miednicy i dolnej części kręgosłupa. Yin to introspektywna praktyka, która oferuje szansę zwrócenia się do wewnątrz i pielęgnowania spokojnego, cichego centrum, które jest wrodzone w każdym z nas. Yin daje nam czas, aby „być”- być w tej chwili, nieruchomym, obecnym, pozwala nam na chwilę spokoju, na zatrzymanie się i słuchanie.

Podczas gdy szybsze, bardziej muskularne (yang) typy jogi kładą nacisk na wewnętrzne ciepło oraz wydłużanie i kurczenie się naszych mięśni, joga yin jest ukierunkowana na głębsze tkanki łączne – więzadła, kości i stawy. Tak więc, łącząc zarówno yin, jak i yang wprowadzamy zrównoważoną praktykę do naszego życia.

DLA KOGO? Ten kurs jest dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do głębszego relaksu i lepszego zrozumienia ludzkiego doświadczenia. Został zaprojektowany jako szkolenie dla nauczycieli, ale jest równie odpowiedni dla osób niebędących nauczycielami, które chcą się rozwijać. Na tym szkoleniu nauczycieli Jogi Nidry i Yang Flow nauczysz się nie tylko, jak ćwiczyć, ale także jak poprowadzić do niej swoich uczniów. Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz mogła/mógł prowadzić sesje jogi nidry oraz yin yang flow indywidualnie lub grupowo.

PROGRAM KURSU:

1. Joga Nidra - Sztuka relaksu wg Swami Satyananda - Joga Nidra: historia i pochodzenie - Joga Nidra w tantrze - Anatomia Jogi Nidry - Joga Nidra i mózg - Cztery stany mózgu: Beta, Alfa, Theta, Delta - Joga Nidra i wizualizacja - Różne poziomy Jogi Nidry - Korzyści z Jogi Nidry: Fizyczne, umysłowe i duchowe - Joga Nidra jako medytacja - Jak praktykować i uczyć jogę Nidrę

2. Yin Yang Flow - Yang rozgrzewka - Yang sekwencje - Kultywacja Qi - Kiedy uczyć Yin, a kiedy Yang - Połączenie Yin Yang - Sekwencjonowanie i metodologia nauczania - Ćwiczenia Motoyama Meridian Ki

•Yin Joga: - Historia Yin Jogi - Teoria i Praktyka - Wprowadzenie do głównych idei Daoistycznych - Jak uczyć funkcjonalnie

Po ukończeniu całości kursu uczestnicy otrzymają certifikat YA oraz gotowy skrypt do praktyki.

Prowadzący Dominik Trznadel (RYT500, ERYT200, YACEP)

Praktyka jogi Dominika łączy ponad 1000 godzin szkoleń nauczycielskich pod okiem seniorki Yin Jogi Jo Phee, zarówno jako starszy asystent w czasie jej treningów oraz jako student. Dominik spędził ponad 7 lat w Chinach aby pogłębić wiedzę na temat Tradycyjnej Chińskiej Medycyny stanowiącej podstawę jego praktyki Yin jogi. W swojej praktyce oscyluje między nowoczesnym nurtem jogi, medytacją i tajnikami antycznej sztuki TCM. Dominik łączy z Yin jogą również akupresurę, techniki masażu, Qi Gong oraz balans trybu życia i diety w zgodzie z zaleceniami tradycyjnej chińskiej medycyny. - Trener Yin Jogi

- Pierwszy trener w Polsce oferujący kursy nauczycielskie i warsztaty z AcuYin, MyoYin oraz Yin Jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską - Członek zespołu Yinspiration założonego przez jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek Yin Jogi na świecie: Jo Phee - Starszy asystent Jo Phee na licznych szkoleniach - Zarejestrowany trener YACEP i RYT500 w Yoga Alliance Dominik był przeszklony pod okiem swojej mentorki Jo Phee do nauczania programu Yinspiration. Od ponad 6 lat aktywnie uczestniczy w jej treningach jako asystent i członek zespołu Yinspiration. Od 2017 prowadzi treningi nauczycielskie w Shanghaju, a od 2019 pojawił się na rynku Europejskim.

Plan zajęć: 8:30 - 15:00 W godziny szkoleniowe wliczona jest praktyka, teoria oraz przerwa. Łączna długość treningu to 30 godzin

Informacje o hotelu:

Zanurzona w dżungli willa z basenem o powierzchni 100 m2, z doskonałą lokalizacją pośrodku pól ryżowych, 5 minut skuterem od centrum Ubud. Wyjątkowa lokalizacja, zapierające dech w piersiach widoki, szerokie otwarte przestrzenie, cichy, miły i uśmiechnięty personel. Z 5 klimatyzowanymi sypialniami dwuosobowymi, każda z łazienką (5 łazienek), w pełni wyposażoną kuchnią, pięknym salonem. Ta całkowicie prywatna willa położona jest w bardzo spokojnej okolicy, z dala od głównych dróg, a jednocześnie blisko centrum.

Część dzienna/wspólna willi jest częściowo otwarta, więc nie ma klimatyzacji w części dziennej/wspólnej, tylko w sypialniach, jednak wentylator sufitowy jest dostępny, a przesuwane drzwi również mogą być otwarte dla naturalnej bryzy.

Cała willa jest dostępna tylko dla uczestników kursu.

Uwaga: hotel nie jest właścicielem pól ryżowych - przed willą mogą przechodzić pracujący na niej farmerzy. Ponieważ willa jest nowa i znajduje się w odległym miejscu z widokiem na pola ryżowe, dostęp do drogi nie jest płynny i idealny. Droga jest wąska, zrobiona z wapienia, a nie z asfaltu, może być błotnista po długim deszczu i gdzieniegdzie ma dziury. Na wapiennej drodze prowadzącej do willi nie ma latarni, więc w nocy może być ciemno. Jeśli wynajmujesz samochód, pamiętaj, aby po przyjeździe do willi zabrać ze sobą mniejszy samochód, ponieważ duży samochód może nie zmieścić się na drodze. Samochód większy niż Toyota Avanza może nie nadawać się do drogi.

Bali to wilgotne i tropikalne środowisko naturalne z dużą ilością zieleni. Gekony i owady są endemiczne dla wyspy. Mimo, że na terenie posiadłości regularnie przeprowadzane są delikatne kontrole szkodników, mogą wystąpić pewne spotkania. Należy pamiętać, że wszystkie z nich są całkowicie nieszkodliwe i ważne dla zrównoważonego ekosystemu.

Ponieważ nieruchomość położona jest na stosunkowo odległym terenie, przepływ energii elektrycznej nie jest tak niezawodny jak w miastach. W związku z tym, od czasu do czasu można spodziewać się przerw w dostawie prądu u głównego dostawcy. Należy pamiętać, że są one całkowicie poza zakresem usług gospodarza. Na miejscu nie ma generatora. W praktyce oznacza to nie tylko możliwość okresowego braku klimatyzacji, ale również braku wifi.

Tętnem balijskiej kultury są świątynie i ceremonie. Odgłosy procesji religijnych kształtują i rytmizują życie okolicznej ludności. Będziesz miał przywilej być świadkiem i doświadczyć balijskiej kultury z bliska.

Cena wyjazdu nie pokrywa wyżywienia na miejscu, ale jest możliwość kupienia śniadania w hotelu: 6 śniadań za 240 zł/oś.

Istnieje również możliwość rezerwacji wycieczek za pośrednictwem hotelu.

Zameldowanie odbywa się o godzinie 16:00 Wymeldowanie odbywa się o godzinie 11:00

5 pokoi dwuosobowych z prywatna łazienką.

Cena:

PAKIET SINGLE: *Promocyjna cena Early Bird, ważna do 5 Września 2023 - 900 zł zaliczka + $700 USD *Standardowa cena, ważna od 6 Września 2023 – 900 zł zaliczka + $800 USD

PAKIET DLA ZNAJOMYCH/PARY: *Promocyjna cena Early Bird, ważna do 5 Września 2023 - 1800 zł zaliczka + $1360 USD *Standardowa cena, ważna od 6 Września 2023 – 1800 zł zaliczka + $1560 USD

Cena zawiera kurs nauczycielski oraz miejsce w pokoju dwuosobowym.

Gwarancją udziału w kursie jest zaliczka o wysokości 900 zł/os.

W razie rezygnacji z kursu, zwrot zaliczki tylko do 30 września.

Cena kursu nie wlicza ubezpieczenia zdrowotnego, transportu z lotniska, biletów samolotowych, wizy wjazdowej płatnej na lotnisku bądź wyżywienia.

Zapisy: Klaudyna klaudyna@beyinyang.com

Wszelkie informacje pod numerem telefonu Whatsapp +447512300908

Dodatkowe informacje:

Zachęcamy do kupna ubezpieczenia podróżnego.

Każda osoba musi zabrać swoją własną matę do jogi z Polski lub przed rozpoczęciem kursu zakupić ją w Ubud. Hotel nie zapewnia mat do jogi.

Wyjazd ma charakter kursu nauczycielskiego. Nie jest to zorganizowany wyjazd grupowy. Dominik i Klaudyna służą pomocą w razie pytań o organizację lokalnych wycieczek, zapytaniem o wyżywienie w hotelu, pytaniami związanymi z lotem czy wizami. Zapraszamy do kontaktu.

Share this event

bottom of page