top of page
BeYinYang Warsztaty: Wiosna
BeYinYang Warsztaty: Wiosna

Sat, 05 Apr

|

Czułe Drogi, Warszawa

BeYinYang Warsztaty: Wiosna

Dwudniowe warsztaty są wprowadzeniem w praktykę Yin w okresie wiosennym.

Time & Location

05 Apr 2025, 09:00 CEST – 06 Apr 2025, 16:00 CEST

Czułe Drogi, Warszawa, Księdza Ignacego Kłopotowskiego 11, 03-718 Warszawa, Polska

About the event

„BeYinYang: Wiosenne warsztaty”, 5-6 Kwietnia 2025

5 Kwietnia (Sobota) 

 • Powitanie Wiosny: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00
 • Detoks Yin + Guasha Twarzy, 13:00 - 16:00

6 Kwietnia (Niedziela) 

 • AcuYin: Bezsenność i stres, 9:00 - 12:00
 • MyoYin: Plecy, ramiona, szyja i głowa, 13:00 - 16:00

Zapraszamy na warsztat prowadzony przez Dominika Trznadla.

Dwudniowe warsztaty są wprowadzeniem w praktykę Yin Jogi, Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, MyoYin: masażu powięziowego oraz AcuYin: Akupresury w Yin jodze.

Podczas zajęć teoretyczno-praktycznych uczestnicy zapoznają się i pogłębią swoją wiedzę stosując wyżej wymienione techniki w zastosowaniu powszechnych pozycji jogi (asan).

Będziemy pobudzać subtelną energię (według starożytnej sztuki Medycyny Chińskiej nazywanej Qi) oraz współczesnych technik stymulacji powięzi, aby poprawić samopoczucie, zdolność ruchową, jakość snu, obniżyć napięcia, poprawić jakość skóry, oczyścić organizm w okresie wiosennym oraz wprowadzić w stan głębokiej relaksacji.

Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich czterech warsztatach, niezależnie od doświadczenia i wiedzy. Dominik oferuje przełożenie zdobytej wiedzy na bezpośrednią praktykę.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 Kwietnia (Sobota)

Powitanie Wiosny: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00

Najpopularniejszy warsztat jest wprowadzeniem w element Drewna, odnoszący się do wiosny według Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Zalecany wszystkim pragnącym zrównoważyć ten element zarówno fizycznie jak i energetycznie. W Medycynie Chińskiej (TCM) jesień to pora odżywiania naszej wątroby i woreczka żółciowego, które odpowiadają między innymi za nasz wzrok, stan włosów i paznokci oraz emocje złości. To moment, aby się oczyścić oraz pielęgnować to, co chcemy zrealizować w przyszłości. Wiosna, okres przejściowy, to czas samo odżywienia, refleksji oraz pora roku, w której zwalniamy, kontemplujemy. Sezon jesienny zachęca nas do odkrywania wewnętrznej i introspektywnej energii zarówno na naszych matach do jogi, jak i poza nimi.

Tematyka warsztatu Powitanie Wiosny:  

 • Podstawy Chińskiej Medycyny, teoria i praktyka 
 • Kanały energetyczne (meridiany) korespondujące z wiosną  
 • Pozycje jogi (asany) korespondujące z wiosną  
 • Filozofia i praktyka

Korzyści: Podczas tych warsztatów będziemy badać właściwości Drewna, które pozwalają wprowadzić do naszego życia autorefleksje, wdzięczność, obfitość i odpuszczenie. Wykorzystamy praktyki Yin Jogi i Qigong do stymulacji meridianów wątroby i woreczka żółciowego, organów Drewna, aby wprowadzić nasze ciało i umysł w równowagę z cyklami natury.

------------------------------------

Detoks Yin + Guasha twarzy, 13:00 - 16:00

Joga w połączeniu z Tradycyjną Medycyną Chińską (TMC) podnosi cały proces oczyszczania na całkowicie wyższy poziom. Warsztat nauczy sztuki, która pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem. Dowiedz się, jak praktyka Yin Jogi w połączeniu z TMC może wpłynąć na poprawę jakości skóry, oczyszczanie organizmu oraz regenerację całego ciała. Zadedykowane dla wszystkich, którzy chcą oczyścić i zresetować organizm oraz poprawić kondycję swojej skóry.

Tematyka warsztatu Detoks Yin + Guasha twarzy:

 • Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, teoria i praktyka 
 • Oczyszczanie według TCM
 • Wprowadzenie głównych grup mięśni na twarzy 
 • Praca z płytką Guashy w obszarze twarzy
 • Czym jest Yin Joga
 • Praktyka Yin Jogi

Korzyści: Praktyka pozwala poprawić elastyczność skóry, krążenie krwi, oraz rozluźnić mięśnie twarzy. W Azji jest wysoko ceniona jako praktyka spowalniająca stażenie się skóry i przeciwzmarszczkowa. Detoks Yin pozwoli na oczyszczenie i regenerację całego ciała.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 Kwietnia (Niedziela) 

AcuYin: Bezsenność i stres, 9:00 - 12:00

AcuYin to praktyka stworzona przez Jo Phee. Łączy w sobie dwie dyscypliny: jogę oraz akupresurę. Obie techniki dążą do zrównoważenia energii Qi. Z punktu widzenia TCM, stagnacja lub zaburzenia energii Qi prowadzą do zakłóceń (zdrowotnych, emocjonalnych, mentalnych). Podczas jogi, a szczególnie Yin jogi jesteśmy wstanie wpłynąć korzystnie na poszczególne kanały energetyczne. Stymulacja punktów akupresury potęguje efekty naszej pracy.

Warsztat przedstawi najistotniejsze założenia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny w połączeniu z jogą. Poprzez wyjaśnienie oraz stymulację punktów akupresury pogłębimy wiedzę na temat tej starożytnej sztuki. Głównym tematem będzie stres i bezsenność. Zadedykowane dla studentów z symptomami takimi jak chroniczny stres, problemy ze snem, brak energii, ciągle zmęczenie, bóle głowy, częste przeziębienia i osłabienie organizmu.

Tematyka warsztatu AcuYin: Bezsenność i stres:

 • AcuYin: Teoria i Praktyka
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów akupresury w odniesieniu do stresu i bezsenności
 • Anatomia postaw jogi
 • Podstawy Chińskiej Medycyny

Korzyści: Dowiedz się, jak skutecznie uwolnić się od stresu i poprawić jakość snu i odpoczynku dzięki pozycjom Yin jogi i akupresurze. Ten kurs jest zalecany wszystkim, którzy chcą polepszyć jakość snu i idealny po długim, stresującym dniu.

------------------------------------

MyoYin: Plecy, ramiona, szyja i głowa, 13:00 - 16:00

MyoYin to praktyka, która zdobywa serca i ciała wszystkich praktykujących.  Warsztat ten to swoisty pomost między głównymi założeniami antycznej sztuki jogi (koncentrując się na Yin Jodze) w połączeniu ze współczesną sztuką samo masażu powięziowego (MFR).

Tematyka warsztatu MyoYin: Plecy, ramiona, szyja i głowa:

 • Czym jest masaż powięziowy MyoYin: Myofascial Release i Yin Joga
 • Główne założenia MFR 
 • Zalety połączenia MFR i Yin Jogi 
 • Główne punkty spustowe 
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów
 • Praktyka z piłeczkami w obszarze pleców, ramion, szyi i głowy

Korzyści: Dowiedz się, jak delikatna praktyka jogi w połączeniu z masażem powięzi może zapewnić głęboką relaksację napiętych mięśni. Zadedykowane dla wszystkich, którzy często cierpią na napięcia w plecach, ramionach, szyi i częste bóle głowy. Ten kurs jest idealny dla osób prowadzących siedzący styl życia i dla wszystkich którzy chcą poprawić zdolność ruchową oraz wspomóc naturalną witalność. Zrównoważenie energii, podniesienie zdolności ruchowej oraz zmniejszenie napięć, to tylko niektóre z wielu zalet praktykowania MyoYin.

------------------------------------

Prowadzący Dominik Trznadel 

Praktyka jogii Dominika łączy ponad 1000 godzin szkoleń nauczycielskich pod okiem seniorki Yin Jogi Jo Phee, zarówno jako starszy asystent w czasie jej treningów oraz jako student. Dominik spędził ponad 7 lat w Chinach aby pogłębić wiedzę na temat Tradycyjnej Chińskiej Medycyny stanowiącej podstawę jego praktyki Yin jogi. W swojej praktyce oscyluje między nowoczesnym nurtem jogi, medytacją i tajnikami antycznej sztuki TCM. Dominik łączy z Yin jogą również akupresurę, techniki masażu, Qi Gong oraz balans trybu życia i diety w zgodzie z zaleceniami tradycyjnej chińskiej medycyny. 

 • Trener Yin Jogii 
 • Członek zespołu Yinspiration założonego przez jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek Yin Jogi na świecie: Jo Phee 
 • Pierwszy trener w Polsce oferujący kursy nauczycielskie i warsztaty z AcuYin, MyoYin, Yin Jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską oraz Meridian Nidry
 • Starszy asystent Jo Phee na licznych szkoleniach 
 • Zarejestrowany trener YACEP i E-RYT500 w Yoga Alliance 

Dominik był przeszklony pod okiem swojej mentorki Jo Phee do nauczania programu Yinspiration. Od ponad 6 lat aktywnie uczestniczy w jej treningach jako asystent i członek zespołu Yinspiration. Od 2017 prowadzi treningi nauczycielskie w Shanghaju, a od 2019 pojawił się na rynku Europejskim.

Cena:

 • Cały weekend, cztery warsztaty: 800zł (zadatek 200 zł)
 • Trzy warsztaty: 700 zł
 • Dwa warsztaty: 500 zł (zadatek 200 zł)
 • Jeden warsztat: 300 zł (zadatek 100 zł)  

Gwarancją udziału w warsztacie jest zadatek. 

W razie rezygnacji z warsztatu, zadatek jest bez zwrotny po 1 Lutym 2025.

Rezerwacje:

Wioletta Osiak-Maszewska

kontakt@czuledrogi.pl

Share this event

bottom of page