top of page
Beyinyang Weekendowe Warsztaty
Beyinyang Weekendowe Warsztaty

sob., 17 lut

|

Poznań

Beyinyang Weekendowe Warsztaty

- Yin Joga Zimą w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00 - Detoks Yin + Guasha Twarzy, 13:00 - 16:00 - Myoyin: Komfort Ciała, 9:00 - 12:00 - AcuYin: Bezsenność i stres, 13:00 - 16:00

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

17 lut 2024, 08:00 CET – 18 lut 2024, 16:00 CET

Poznań, Kochanowskiego 4, 60-844 Poznań, Polska

O wydarzeniu

Weekendowe warsztaty z Dominikiem Trznadlem: 17-18 Luty 2024 

17 Luty (Sobota)

 • Powitanie Zimy: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00
 • Detoks Yin + Guasha Twarzy, 13:00 - 16:00

18 Luty (Niedziela)

 • MyoYin: Komfort Ciała, 9:00 - 12:00
 • AcuYin: Bezsenność i stres, 13:00 - 16:00

Dwudniowe warsztaty są wprowadzeniem w praktykę Yin Jogi, Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, AcuYin(akupresury w jodze) oraz MyoYin(masażu powięziowego).  Podczas zajęć teoretyczno-praktycznych praktykujący zapoznają się i pogłębią swoją wiedzę stosując wyżej wymienione techniki w zastosowaniu powszechnych pozycji jogi (asan). Będziemy pobudzać subtelną energię (według starożytnej sztuki medycyny chińskiej nazywanej Qi/Czi/Ki) oraz współczesnych technik stymulacji powięzi, aby poprawić samopoczucie, zdolność ruchową, jakość snu, obniżyć napięcia oraz wprowadzić w stan głębokiej relaksacji. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich czterech warsztatach, niezależnie od doświadczenia i wiedzy. Dominik oferuje przełożenie zdobytej wiedzy na bezpośrednią praktykę.

17 Luty (Sobota)

Powitanie Zimy: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00

Najpopularniejszy warsztat jest wprowadzeniem w element Wody, odnoszący się do zimy według Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Zalecany wszystkim pragnącym zrównoważyć ten element zarówno fizycznie jak i energetycznie. Zimą dni są krótsze i zimniejsze, przyroda zapada w pozornie głęboką ciszę, a pojawia się silne wezwanie do pozostania w środku, odpoczynku i ciszy. To moment, aby ponownie połączyć się z naszym wnętrzem i świetna okazja, aby wejść w głąb siebie, jednocześnie zwalniając codzienną rutynę. Ta sezonowa, przedłużona praktyka oferuje czas i przestrzeń na spowolnienie, wycofanie się i ponowne rozbudzenie dbałości o siebie, odzwierciedlając charakter tej pory roku.

Tematyka warsztatu:  

 • Podstawy Chińskiej Medycyny, teoria i praktyka 
 • Kanały energetyczne (meridiany) korespondujące z zimą  
 • Pozycje jogi (asany) korespondujące z zimą  
 • Filozofia i praktyka

Korzyści: Podczas tych warsztatów będziemy badać właściwości Wody, które pozwalają wprowadzić do naszego życia płynność, zdolność adaptacji i łagodność, jednocześnie skupiając się na wnętrzu i wspomagając układ odpornościowy. Wykorzystamy praktyki Yin Jogi i Qigong do stymulacji meridianów nerek i pęcherza moczowego, organów Wody, aby wprowadzić nasze ciało i umysł w równowagę z cyklami natury.

Detoks Yin + Guasha twarzy, 13:00 - 16:00

Joga w połączeniu z Tradycyjną Medycyną Chińską (TMC) podnosi cały proces oczyszczania na całkowicie wyższy poziom. Warsztat nauczy sztuki, która pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem. Dowiedz się, jak praktyka Yin Jogi w połączeniu z TMC może wpłynąć na poprawę jakości skóry, oczyszczanie organizmu oraz regenerację całego ciała. Zadedykowane dla wszystkich, którzy chcą oczyścić i zresetować organizm oraz poprawić kondycję swojej skóry. 

Tematyka warsztatu:  

 • Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, teoria i praktyka 
 • Oczyszczanie według TCM
 • Wprowadzenie głównych grup mięśni na twarzy 
 • Praca z płytką Guashy w obszarze twarzy
 • Czym jest Yin Joga - Praktyka Yin Jogi

Korzyści: Praktyka pozwala poprawić elastyczność skóry, krążenie krwi, oraz rozluźnić mięśnie twarzy. W Azji jest wysoko ceniona jako praktyka spowalniająca stażenie się skóry i przeciwzmarszczkowa. Detoks Yin pozwoli na oczyszczenie i regenerację całego ciała. 

18 Luty (Niedziela)

Myoyin: Komfort Ciała, 9:00 - 12:00

MyoYin to połączenie technik mięśniowo-powięziowych uwalniających główne punkty spustowe w ciele w połączeniu z pozycjami Yin Jogi. Skoncentrujemy się na tylnej części ciała, aby uwolnić węzły napiętej powięzi i nagromadzone napięcie w dolnej części pleców, szyi, ścięgnach podkolanowych i nie tylko. Uwolnimy stres, pobudzimy przepływ chi, poprawimy zdrowie narządów, wesprzemy układ nerwowy w odnalezieniu spokoju i relaksu oraz zwiększymy elastyczność i zakres ruchu.

Zanurz się w tej dogłębnej eksploracji ciała poczas podróży Yin i przywróć głębokie poczucie relaksu i spokoju w całej swojej istocie.

Tematyka warsztatu:  

 • Główne założenia MFR 
 • Zalety MyoYin 
 • Główne punkty spustowe 
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów w odniesieniu do relaksu i komfortu ciała
 • Praktyka z piłeczkami

Korzyści: bardzo relaksacyjna praktyka, która pomoże nam zmniejszyć napięcia, złagodzić bóle mięśni i ciała. Po warsztatach odejdziesz czując komfort w ciele oraz posiadając wiedzę na temat zestawu technik, które możesz z łatwością zastosować w domu, kiedy tego potrzebujesz.

AcuYin: Stres i bezsenność, 13:00 - 16:00

Warsztat przedstawi najistotniejsze założenia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny w połączeniu z jogą. Poprzez wyjaśnienie oraz stymulację punktów akupresury pogłębimy wiedzę na temat tej starożytnej sztuki. Głównym tematem będzie stres i bezsenność. AcuYin to praktyka stworzona przez Jo Phee. Łączy w sobie dwie dyscypliny: jogę oraz akupresurę. Obie techniki dążą do zrównoważenia energii Qi. Z punktu widzenia TCM, stagnacja lub zaburzenia energii Qi prowadzą do zakłóceń (zdrowotnych, emocjonalnych, mentalnych). Podczas jogi, a szczególnie Yin jogi jesteśmy wstanie wpłynąć korzystnie na poszczególne kanały energetyczne. Stymulacja punktów akupresury potęguje efekty naszej pracy.  

Tematyka warsztatu:  

 • AcuYin: Teoria i Praktyka 
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów akupresury w odniesieniu do stresu i bezsenności 
 • Anatomia postaw jogi 
 • Podstawy Chińskiej Medycyny

Korzyści: Dowiedz się, jak skutecznie uwolnić się od stresu i poprawić jakość dobrego snu i odpoczynku. Zadedykowane dla osób z symptomami takimi jak chroniczny stres, problemy ze snem, brak energii, ciągle zmęczenie, bóle głowy, częste przeziębienia i osłabienie organizmu. Ten kurs jest idealny dla wszystkich, którzy chcą polepszyć jakość snu i idealny po długim, stresującym dniu. Warsztat da Ci narzędzia i wiedzę, którą po warsztacie możesz zastosować do samodzielnej praktyki. 

Prowadzący Dominik Trznadel 

Praktyka jogii Dominika łączy ponad 1000 godzin szkoleń nauczycielskich pod okiem seniorki Yin Jogi Jo Phee, zarówno jako starszy asystent w czasie jej treningów oraz jako student. Dominik spędził ponad 7 lat w Chinach aby pogłębić wiedzę na temat Tradycyjnej Chińskiej Medycyny stanowiącej podstawę jego praktyki Yin jogi. W swojej praktyce oscyluje między nowoczesnym nurtem jogi, medytacją i tajnikami antycznej sztuki TCM. Dominik łączy z Yin jogą również akupresurę, techniki masażu, Qi Gong oraz balans trybu życia i diety w zgodzie z zaleceniami tradycyjnej chińskiej medycyny. 

 • Trener Yin Jogii 
 • Członek zespołu Yinspiration założonego przez jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek Yin Jogi na świecie: Jo Phee 
 • Pierwszy trener w Polsce oferujący kursy nauczycielskie i warsztaty z AcuYin, MyoYin, Yin Jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską oraz Meridian Nidry
 • Starszy asystent Jo Phee na licznych szkoleniach 
 • Zarejestrowany trener YACEP i RYT500 w Yoga Alliance 

Dominik był przeszklony pod okiem swojej mentorki Jo Phee do nauczania programu Yinspiration. Od ponad 6 lat aktywnie uczestniczy w jej treningach jako asystent i członek zespołu Yinspiration. Od 2017 prowadzi treningi nauczycielskie w Shanghaju, a od 2019 pojawił się na rynku Europejskim.

Zapisy: Zgłoszenia SMS po nr tel.797130616 o treści Imię Nazwisko - luty Yin, Faktura Tak/Nie, Jeżeli Faktura to dane do faktury. 

Cena:

 • Cały weekend, cztery warsztaty: 800zł (zadatek 200 zł )
 • Trzy warsztaty: 700 zł (zadatek 200 zł )
 • Dwa warsztaty: 500 zł (zadatek 200 zł)
 • Jeden warsztat: 300 zł (zadatek 100 zł)

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page