top of page
BeYinYang Warsztaty: Jesień z Yin
BeYinYang Warsztaty: Jesień z Yin

sob., 12 paź

|

Czułe Drogi, Warszawa

BeYinYang Warsztaty: Jesień z Yin

Dwudniowe warsztaty są wprowadzeniem w praktykę Yin i Yang Jogi, Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, MyoYin: masażu powięziowego oraz AcuYin: Akupresury w Yin jodze.

Czas i lokalizacja

12 paź 2024, 09:00 CEST – 13 paź 2024, 16:00 CEST

Czułe Drogi, Warszawa, Księdza Ignacego Kłopotowskiego 11, 03-718 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

„BeYinYang: Jesień z Yin”, 12-13 Październik 2024

12 Październik (Sobota) 

 • Powitanie Jesieni: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00
 • Wprowadzenie do AcuYin, 13:00 - 16:00

13 Październik (Niedziela) 

 • Wprowadzenie do MyoYin, 9:00 - 12:00 
 • Yin Yang balans, 13:00 - 16:00

Zapraszamy na warsztat prowadzony przez Dominika Trznadla.

Dwudniowe warsztaty są wprowadzeniem w praktykę Yin i Yang Jogi, Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, MyoYin: masażu powięziowego oraz AcuYin: Akupresury w Yin jodze.

Podczas zajęć teoretyczno-praktycznych studenci zapoznają się i pogłębia swoją wiedzę stosując wyżej wymienione techniki w zastosowaniu powszechnych pozycji jogi (asan).

Będziemy pobudzać subtelną energię (według starożytnej sztuki Medycyny Chińskiej nazywanej Qi/Czi/Ki) oraz współczesnych technik stymulacji powięzi, aby poprawić samopoczucie, zdolność ruchową, jakość snu, obniżyć napięcia oraz wprowadzić w stan głębokiej relaksacji.

Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich czterech warsztatach, niezależnie od doświadczenia i wiedzy. Dominik oferuje przełożenie zdobytej wiedzy na bezpośrednią praktykę.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 Październik (Sobota) 

Powitanie Jesieni: Yin Joga w Medycynie Chińskiej, 9:00 - 12:00

Najpopularniejszy warsztat jest wprowadzeniem w element Metalu, odnoszący się do jesieni według Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Zalecany wszystkim pragnącym zrównoważyć ten element zarówno fizycznie jak i energetycznie. W Medycynie Chińskiej (TCM) jesień to pora odżywiania naszych płuc, które obejmują narząd skóry i są połączone z jelitem grubym. To moment, aby przyjąć to czego potrzebujemy i pozwolić odejść temu co nam do tej pory ciążyło w życiu. Jesień, okres przejściowy, to czas samo odżywienia, refleksji oraz pora roku, w której zwalniamy, kontemplujemy. Sezon jesienny zachęca nas do odkrywania wewnętrznej i introspektywnej energii zarówno na naszych matach do jogi, jak i poza nimi.

Tematyka warsztatu Powitanie Jesieni:  

 • Podstawy Chińskiej Medycyny, teoria i praktyka 
 • Kanały energetyczne (meridiany) korespondujące z jesienią  
 • Pozycje jogi (asany) korespondujące z jesienią  
 • Filozofia i praktyka

Korzyści: Podczas tych warsztatów będziemy badać właściwości Metalu, które pozwalają wprowadzić do naszego życia autorefleksje, wdzięczność, obfitość i odpuszczenie. Wykorzystamy praktyki Yin Jogi i Qigong do stymulacji meridianów płuc i jelita grubego, organów Metalu, aby wprowadzić nasze ciało i umysł w równowagę z cyklami natury.

------------------------------------

Wprowadzenie do AcuYin, 13:00 - 16:00 

Warsztat przedstawi najistotniejsze założenia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny w połączeniu z Yin jogą. Poprzez wyjaśnienie oraz stymulację punktów akupresury pogłębimy wiedzę na temat tej starożytnej sztuki. Głównym tematem będzie praca z metalem (w odniesieniu do Jesieni).

AcuYin to praktyka łącząca w sobie dwie dyscypliny: jogę oraz akupresurę. Obie techniki dążą do zrównoważenia energii Qi. Z punktu widzenia TCM, stagnacja lub zaburzenia energii Qi prowadzą do zakłóceń (zdrowotnych, emocjonalnych, mentalnych). Podczas jogi, a szczególnie Yin jogi jesteśmy wstanie wpłynąć korzystnie na poszczególne kanały energetyczne. Stymulacja punktów akupresury potęguje efekty naszej pracy. Mówi się, że w ludzkim ciele znajduje się 361 punktów akupunkturowych, ale tylko niektóre są powszechnie stosowane w leczeniu chorób i schorzeń. Podczas tej sesji AcuYin dowiesz się, jak zlokalizować niektóre z najczęstszych punktów akupunkturowych w celu samoleczenia i połączyć je z odpowiadającymi im pozycjami Yin jogi, aby zwiększyć skuteczność technik.

Tematyka warsztatu Wprowadzenie do AcuYin:

 • AcuYin: Teoria i Praktyka
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów akupresury
 • Anatomia postaw jogi
 • Podstawy Chińskiej Medycyny

Korzyści: Weź udział w tych wyjątkowych warsztatach, podczas których możesz doświadczyć połączonych korzyści Yin Jogi i Akupunktury. Połącz techniki akupresury i Yin Jogi, aby wzmocnić swoją Qi. Dowiedz się, jak zlokalizować wspólne punkty akupresury i stymulować je podczas praktyki Yin, przenosząc ją na zupełnie nowy poziom.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Październik (Niedziela) 

Wprowadzenie do MyoYin, 9:00 - 12:00 MyoYin to połączenie technik mięśniowo-powięziowych uwalniających główne punkty spustowe w ciele w połączeniu z pozycjami Yin Jogi.  W naszych tkankach mięśniowo-powięziowych codziennie powstają punkty spustowe w wyniku naszego stylu życia, niezdrowych nawyków lub złej postawy ciała. Te punkty spustowe gromadzą się w mięśniach, powodując napięcie i bolesność, które z kolei przekładają się na chroniczny dyskomfort. Dowiedz się czym jest Myofascial Release, jak zastosować techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego za pomocą piłki w pozycjach Yin jogi, aby wyeliminować punkty spustowe i poprawić mobilność.

MyoYin to praktyka, która zdobywa serca i ciała wszystkich praktykujących. Warsztat ten to swoisty pomost między głównymi założeniami antycznej sztuki jogi (koncentrując się na Yin Jodze) w połączeniu ze współczesną sztuką samo masażu powięziowego (MFR).

Tematyka warsztatu Wprowadzenie do MyoYin:

 • Czym jest masaż powięziowy MyoYin: Myofascial Release i Yin Joga
 • Główne założenia MFR 
 • Zalety połączenia MFR i Yin Jogi 
 • Główne punkty spustowe 
 • Lokalizacja oraz stymulacja punktów
 • Praktyka z piłeczkami

Korzyści: Uwolnimy stres, pobudzimy przepływ Qi, poprawimy zdrowie narządów, wesprzemy układ nerwowy w odnalezieniu spokoju i relaksu oraz zwiększymy elastyczność i zakres ruchu. Popraw krążenie i elastyczność poprzez głębokie rozluźnienie mięśni. Delikatna stymulacja tkanki łącznej i powięzi poprawi zdolności ruchowe, jakość snu, zminimalizuje ból mięśni oraz pozwoli się odprężyć i zrelaksować.

------------------------------------

Yin-Yang balans, 13:00 - 16:00

Podczas tego warsztatu przybliżymy taoistyczne koncepcje Yin oraz Yang łącząc je w praktyce, która pozwoli zaobserwować różnice pomiędzy dwoma. Szczególnie zalecana osobom, które w swej własnej praktyce koncentrują się wyłącznie na jednej z tych energii (np. zwolennicy dynamicznych stylów, jak Vinyasa czy Ashtanga, lub relaksacyjnej praktyce jogi regenerującej). Warsztat przybliży koncepcję Yin: czucie oraz Yang: mentalna klarowność i działanie.

Tematyka warsztatu Yin-Yang balans:

 • Czym jest Yin Yang joga?
 • Zalety Yang (aktywnej) oraz Yin jogi (pasywnej)
 • Filozofia Yin Yang

Korzyści: Naucz się jak zmniejszyć napięcia, zarówno w ciele jak i umyśle.. Połączenie elementów Yin i Yang zapewnia zrównoważoną praktykę i może mieć tonizujący wpływ na poziom energii. Praktyka Yin Yang jogi stymuluje meridiany (kanały energetyczne), przywracając równowagę narządom w organizmie. Podczas warsztatu poprawisz elastyczność i ruchomość stawów, uspokoisz i zrównoważysz umysł i ciało.

------------------------------------

Prowadzący Dominik Trznadel 

Praktyka jogii Dominika łączy ponad 1000 godzin szkoleń nauczycielskich pod okiem seniorki Yin Jogi Jo Phee, zarówno jako starszy asystent w czasie jej treningów oraz jako student. Dominik spędził ponad 7 lat w Chinach aby pogłębić wiedzę na temat Tradycyjnej Chińskiej Medycyny stanowiącej podstawę jego praktyki Yin jogi. W swojej praktyce oscyluje między nowoczesnym nurtem jogi, medytacją i tajnikami antycznej sztuki TCM. Dominik łączy z Yin jogą również akupresurę, techniki masażu, Qi Gong oraz balans trybu życia i diety w zgodzie z zaleceniami tradycyjnej chińskiej medycyny. 

 • Trener Yin Jogii 
 • Członek zespołu Yinspiration założonego przez jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek Yin Jogi na świecie: Jo Phee 
 • Pierwszy trener w Polsce oferujący kursy nauczycielskie i warsztaty z AcuYin, MyoYin, Yin Jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską oraz Meridian Nidry
 • Starszy asystent Jo Phee na licznych szkoleniach 
 • Zarejestrowany trener YACEP i E-RYT500 w Yoga Alliance 

Dominik był przeszklony pod okiem swojej mentorki Jo Phee do nauczania programu Yinspiration. Od ponad 6 lat aktywnie uczestniczy w jej treningach jako asystent i członek zespołu Yinspiration. Od 2017 prowadzi treningi nauczycielskie w Shanghaju, a od 2019 pojawił się na rynku Europejskim.

Cena:

 • Cały weekend, cztery warsztaty: 800zł (zadatek 200 zł)
 • Trzy warsztaty: 700 zł
 • Dwa warsztaty: 500 zł (zadatek 200 zł)
 • Jeden warsztat: 300 zł (zadatek 100 zł)  

Gwarancją udziału w warsztacie jest zadatek. 

W razie rezygnacji z warsztatu, zadatek jest bez zwrotny po 1 Lipca 2024.

Rezerwacje:

Wioletta Osiak-Maszewska

kontakt@czuledrogi.pl

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page